Oje Nasıl Sürülmeli?

Oje Nasıl Sürülmeli?

Oje için hazırlık

Şişe içindeki renk pigmentleri ayrışıp dibe çökebilir. Bu yüzden ürün iyice karıştırılmalıdır. Şişe içinde bulunan minik çelik bilyelerin karıştırma görevlerini yapabilmeleri için elleriniz arasında yuvarlayın. Bu karıştırma, doğru renk ve kıvamı tekrar sağlar, pürüzsüz uygulama yapmaya yardımcı olur.

İyi karışmış ojenizin fırçasını, kenara silmeden şişe üstündeyken kaldırıp ojenin yoğunluğunu kontrol edin. Bir sebeple aşırı yoğunlaşmış ise fırçadaki oje damlamayacaktır. Bu durumda 2-3 damla kullanacağınız Mavala Oje için İnceltici, istediğiniz kıvamı tekrar sağlamanıza yardımcı olur.

Oje için uygulama tekniği

Tırnak yüzeyini daima bir alt taban, örneğin Mavala 002, Destekleyici Alt Taban veya Mava-Strong ile koruyun ve bu katın ojeden önce kurumasına izin verin.

Oje sürerken uzun, eşit sürme hareketleri kullanın; dokunuşlardan kaçının. İlk katta atlanan alanlar ikinci katta kapatılacaktır. Fırçayı oje içine batırın ve fazla miktarı şişe boynuna silin.

Dikkat: Kapağın şişeye yapışmasını önlemek için fırçadaki fazlalığı sadece içeride silin. Şişe dışına oje taşarsa, kapağı kapatmadan önce burayı silin.

 1. Başlamadan önce ojenin yoğunluğunu tırnak ucunda test edin.
 2. Oje alanı ile tırnak eti arasına küçük bir boşluk bırakarak, tabanın ortasından uca doğru, tek seferde geçeceğiniz bir hat sürerek başlayın.
 3. Tırnak kökünden, tırnak etinden sakının.
 4. Fırçayı kaldırın ve yine tırnak etinden kaçınarak, tırnağın bu kez kenarından, tabandan uca doğru ojeyi tek seferde sürün.
 5. Tırnağın diğer kenarına, tabandan uca doğru aynı şekilde sürün. Oje tırnak etine veya deriye dokunursa, oje kuruyana kadar bekleyin ve o bölgeyi oje çıkarıcıyla ıslatılmış pamuk sarılı manikür çubuğu veya bu amaçla tasarlanmış, kullanışlı ve pratik Mavala Düzeltici Kalem ile temizleyebilirsiniz.

İpuçları

 • Ojeyi ince tabakalar halinde uygulayın. Daha çabuk kuruyacak ve daha uzun süre dayanacaktır.
 • Manikürünüzü daha dayanıklı ve parlak kılmak için, son kat olarak oje üzerine Colorfix ve/veya Mavadry uygulayın ve iyice kurumasına izin verin. Her iki günde bir ilave Colorfix uygulanması manikürün ömrünü önemli ölçüde uzatacaktır. Özel kullanım amaçları olan tüm Mavala Son Kat ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz.
 • Oje şişesini uzun süre açık tutmaktan kaçının ve dik konumda saklayın.
 • Şişe ağzını her zaman temiz tutun; böylece açılması kolay olur.
 • Kullanımdan sonra daima şişenin kapağını iyice kapatın.
 • Ojeyi çıkarmak istediğinizde size uygun Mavala Oje Çıkarıcı ürünlerinden birini seçin.