MAVALA Manikürü

MAVALA Manikürü

İngiltere, Fransa ve Belçika’daki MAVALA Manikür Okulları birlikte çalışarak, mümkün olan en kısa sürede, en sağlıklı ve olumlu sonuçları veren manikür sitemini oluşturmuşlardır. Bu sistemde tırnak etleri kesilmemekte, enfeksiyon riski alınmamaktadır.

Mavala manikürü ideal olarak haftada bir kez yapılmalıdır.

1. Adım : Ojeyi çıkarın ve temizleyin

Yumuşak Oje Çıkarıcı ile ıslatılmış pamuklu bir pedi, tırnak üzerinde karşı birkaç saniye sabit tutarak eski ojeyi gevşetin. Daha sonra tek bir hareketle silin. Oje izleri yok olana kadar işlemi tekrarlayın., Üzerine pamuk sarılmış, Oje Çıkarıcı’lı Mavala Tahta Manikür Çubuğu ile tırnak etlerinin çevresindeki inatçı ojeyi çıkarın.

2. Adım : Tırnakları şekillendirin

Tırnakları esnek, metal olmayan bir manikür törpüsü ile şekillendirin. Köşelerden ortaya doğru, tek yönde, hafifçe bastırarak törpüleyin. Törpüyü tırnak altına doğru da hareket ettirin. Pürüzsüz bir sonuç için çıkıntı kalıp kalmadığını kontrol edin. Tırnaklarınızı zayıflatacağı için tırnak köşelerini derinlemesine törpülemekten kaçının.

3. Adım: Düzgün bir tırnak çevresi oluşturun

Tırnak çevresine Tırnak Eti Çıkarıcı uygulayın. Bir dakika bekleyin ve düzgün bir hat oluşturmak için üzerine pamuk sarılı Manikür Çubuğu ile deriyi nazikçe geri yuvarlayarak ölü deriyi giderin. Daha sonra son rötuş için çubuğu tırnak altından geçirin.

4. Adım : Elleri yıkayın

Elleri iyice yıkayın ve tırnakları yumuşak bir manikür Fırçası ile fırçalayın. Elleri güzelce kurutun. Yumuşak Oje Çıkarıcı ile ıslatılmış bir pamuk ped ile tırnaklarınızı temizleyin. Tırnak plağında yağlı bir katman kalırsa oje iyi tutunmayacaktır. İsterseniz çok düzgün bir tırnak yüzeyi için Mavala Zımpara ile parlatın. Bu aynı zamanda tırnak kökünü uyarır ve zarif bir parlaklık sağlar.

5. Adım : Uygun Tırnak Bakım ürünü uygulayın

Tırnaklar yumuşaksa ya da kolayca kırılma eğilimi gösteriyorsa, tırnakların en ucuna çok az miktarda Mavala Scientifique K+ nüfuz eden tırnak sertleştirici uygulanması gerekir. Ürünün tırnak etlerine veya cilde değmemesine dikkat edin. En iyi sonuç için haftada yalnızca bir veya iki kez kullanmanızı öneririz. Manikürünüze devam etmeden önce kurumasına izin verin.

6. Adım : Alt Taban uygulayın

Tüm tırnak yüzeyini kaplamak için Mavala 002 koruyucu alt taban sürün. Birkaç dakika kurumaya bırakın. Ojenin daha iyi tutunmasını için, dokunulduğunda biraz “yapışkan” olan bir kat yaratacaktır. Tırnaklar kırılgansa, MAVALA Destekleyici Alt Taban kullanın. Her iki ürün de tırnağı, oje içerisindeki pigmentlerin nüfuz etmesinden korur ve manikürün ömrünü uzatır.

7. Adım : Mini Color Oje renginizi seçin

MAVALA’nın geniş kapsamlı oje serisi her zevke uygun geniş bir renk paleti sunar. Neden orijinal bir şey deneyerek, farklı renklerde katlar kullanarak kişisel bir renk yaratmıyorsunuz?

8. Adım: Ojeyi uygulayın

Kullanmadan önce oje şişesini çalkalayın veya yuvarlayın. Ojenin iyi tutunmasını sağlamak için iki veya üç ince katalar halinde uygulayın. Aşağıdaki bağlantıya giderek oje uygulama tekniğimizi inceleyebilirsiniz.

Oje Nasıl Sürülmeli?

9. Adım: Sabitleyici uygulayın

Soyulma ve aşınmaya karşı koruma ve benzersiz bir parlaklık kazandırmak için bir kat Colorfix sürün.

10. Adım: Hızlı kurutucu uygulayın

Son olarak, bir kat Mavadry Oje Kurutucu sürün. Bir dakika içinde tırnaklarınız dokunur kuruluğa gelecek, renk güzelleşecektir.

Yumuşak, kırılgan tırnakların veya diğer tırnak problemlerinizin çözümü için, sitemizdeki Tırnak Analizi hizmetimizi kullanabilirsiniz.

MAVALA Manikür Videosu Bağlantısı